کوکوی مرغ

مواد لازم برای برای تهیه کوکوی مرغ، گوشت مرغ ترجیحا سینه مرغ، سیب زمینی، تخم مرغ، جعفری تازه یا خشک، کمی پیاز، نمک، زردچوبه و روغن است. اندازه برحسب تعداد کوکوی مد نظر متفاوت است. میتوانیم به دو روش گوشت مرغ را آماده کنیم. روش اول این است که گوشت مرغ را ابتدا بپزیم، سپس به دیگر مواد اضافه کنیم و روش دوم چرخ کردن گوشت مرغ خام و سیب زمینی خام است.

روش اول:

ابتدا سیب زمینی را به صورت آب پز یا تنوری میپزیم. همزمان سینه مرغ را با آب و کمی زردچوبه میپزیم. پس از اینکه سینه مرغ و سیب زمینی به طور کامل پختند آنها را کنار می گذاریم تا کمی خنک شوند سپس با سمت متوسط رنده سیب زمینی و سینه مرغ را رنده کرده و داخل یک کاسه مناسب و جادار میریزیم. در این مرحله  پیازرنده شده و آب گرفته را به کاسه حاوی گوشت مرغ اضافه می کنیم. در ادامه جعفری یا پیازچه را خرد کرده و به همراه مقداری نمک ، زردچوبه به دیگر مواد اضافه می کنیم و مثل بقیه کتلتها در یک تابه دو طرفه که فقط کف آن چرب شده باشد یا یکطرفه (باید در زمان مناسب کتلتها پشت و رو شوند) میپزیم.

روش دوم:

ابتدا سیب زمینی و سینه مرغ را با چرخ گوشت، چرخ میکنیم و داخل یک کاسه مناسب و جادار میریزیم. در این مرحله  پیازرنده شده و آب گرفته را به کاسه حاوی گوشت مرغ اضافه می کنیم. در ادامه جعفری یا پیازچه را خرد کرده و به همراه مقداری نمک ، زردچوبه به دیگر مواد اضافه می کنیم و مثل بقیه کتلتها در یک تابه دو طرفه که فقط کف آن چرب شده باشد یا یکطرفه (باید در زمان مناسب کتلتها پشت و رو شوند) میپزیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *