کله جوش یا کال جوش

🔷️کشک طبیعتی سرد و خشک دارد. به همین دلیل هضم کشک خصوصا برای افرادی که معده سردی دارند، کمی سخت است. اما زمانیکه که کشک به صورت کله جوش استفاده شود با سیستم گوارش سازگار‌تر و عوارض سرد بودنش کمتر می‌شود.
.
🔷️نکته قابل توجه این است که در انتخاب کشک باید دقت نمود. کلا کشکها خوش نمکند. برخی کشکها حاوی مقدار بیشتری نمک هستند و مبتلایان به فشار خون باید از انواع کم نمک استفاده کنند و هنگام مصرف این غذا نباید به آن نمک اضافه شود.
.
🔶️منابع حاوی کلسیم بهتر است، عصرها میل شوند، پس عصرها یا اول شب کله‌جوش را میل کنید. ترکیب ساده و رژیمی کله جوش یکنفره شامل یک پیاز متوسط خرد شده، روغن کنجد، یک قاشق چایخوری زردچوبه، یک قاشق چایخوری نعناع خشک، دو قاشق غذاخوری کشک، دو عدد مغز گردوی نیم کوب است.
.
🔷️پیاز را خرد کرده و با زردچوبه در روغن کنجد کمی تفت دهید، سپس گردوهای کوبیده را کنار یپاز کمی تفت داده و پودر نعناع خشک اضافه شده و چند بار هم زده و یک پیمانه (حدود ۲۵۰ سی‌سی) آب اضافه میشود. با جوشش آب، کشک اضافه شده و هم زده میشود و با اولین قلی که میزند از روی گاز برداشته میشود. استفاده همزمان سیر و پیاز در غذاها توصیه نمیشود. بهتر است یکی از اینها، یا سیر یا پیاز استفاده شود.
.
🔶️اگر خالی خورده شود برای جذب کلسیم بهتر است. با نان غذائیتش زیاد میشود. گاهی آرد بو داده اضافه میشود تا قوام دارتر و غلیظتر و سیرکننده تر شود که بهتر است آرد سبوسدار باشد. در برخی مناطق گوشت به ترکیبات اضافه میشود.