ضعف عمومی بدن و خستگی

ضعف قوا، کمبود انرژی، ضعف عمومی بدن و خستگی مفرط از مهمترین معضلات شایع مراجعینی است که به هر دلیلی برای درمان به سلامتگاهها و مطبهای طب سنتی ایرانی مراجعه میکنند، مشکل خستگی و کمبود انرژی است. دقت ویژه بفرمایید که منظورم تنبلی و بی ارادگی رفتاری نیست بلکه منظور این است که فرد علیرغم میل و اراده برای انجام کامل وظایف و کارهایش، توانایی و انرژی لازمه را ندارد.
کمبود انرژی می تواند هر سه عضو رئیسه بدن یعنی قلب، مغز و کبد و اعضای شریفه مثل معده و رحم را تحت تاثیر قرار داده و افعالشان را مختل نماید و به ویژه متابولیسم یا سوخت و ساز بدن دچار اختلال گردد.
اگر ضعف و کمبود انرژی، بدون درمان ادامه یابد بدن توان کافی برای دفع مواد زاید و بازسازی اندام های خود را نخواهد داشت و این مسئله سبب بروز انواع بیماری ها و پیری زودرس می گردد. معضل ضعف بدنی و کمبود انرژی نیاز به توجه سریع و جدی دارد و بی توجهی به آن خطرناک است.
ضعف و بیحالی تاثیر مستقیم بر جسم، روان و جان آدمی میگذارد و بر جنبه های مختلف زندگی و ارتباط شخصی، خانوادگی، اجتماعی و معنوی تاثیر منفی می گذارد. افراد کم انرژی معمولا کم حوصله، زودرنج  و حساس میشوند و از آنجا که انرژی کافی برای بررسی و حل مشکلات را ندارند، زودتر از افراد سالم عصبی می شوند و گاهی دیگران را مقصر مشکلات خود می دانند.
خوشبختانه مکتب طب ایرانی راهکارها و درمانهای بسیار خوبی برای درمان این معضل دارد و موارد متعددی از افراد مراجعه کننده و البته پیگیر، یا بهبودی چشمگیری داشتند و یا به طور کامل درمان شده اند، همچنین راهکارها و برنامه هایی برای عدم ابتلا مجدد به ایشان ارایه شده است…
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.